Post

Jak mogę uzyskać najlepsze usługi tłumaczeniowe?

Bez względu na to, czy szef powierzył Ci zarządzanie firmowym projektem tłumaczeniowym, czy też prowadzisz własną firmę i potrzebujesz wsparcia w zakresie języków obcych, bez wątpienia będziesz chciał skorzystać z najlepszych możliwych usług tłumaczeniowych. W związku z tym, zebraliśmy pięć szybkich i łatwych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepsze tłumaczenia bez ponoszenia kosztów.

Unikaj tłumaczenia maszynowego

Jeśli miałeś do czynienia z tłumaczeniem maszynowym, prawdopodobnie odkryłeś, że może to być przydatne narzędzie do tłumaczenia dziwnych słów lub zwrotów. W przypadku dłuższych dokumentów może ono również pomóc w zrozumieniu sedna wypowiedzi, jeśli dokument jest w obcym języku. Jednakże, to jest tak daleko jak to możliwe. Tłumaczenie maszynowe jest dalekie od bycia wiarygodnym i wystarczająco dokładnym, aby używać go do tłumaczenia profesjonalnych dokumentów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tłumaczenia prawnego, marketingowego, środowiskowego czy jakiegokolwiek innego, korzystanie z usług wykwalifikowanych tłumaczy jest koniecznością.

Wiele firm stara się korzystać z tłumaczeń maszynowych, aby utrzymać koszty na niskim poziomie. W końcu, która firma nie chce oszczędzać pieniędzy, gdzie tylko może? Niestety, tłumaczenie maszynowe nie jest czymś, czemu można ufać, bez względu na to, jak kuszące są oszczędności. Przedstawianie dokumentów swoim kontaktom zawodowym w niezdarnym, niepoprawnym gramatycznie języku jest po prostu nie do przyjęcia w świecie biznesu. Dlatego właśnie firmy tłumaczeniowe, takie jak Tomedes, odnotowują znaczący wzrost popytu na usługi tłumaczenia maszynowego po edycji, ponieważ przedsiębiorstwa wzywają profesjonalistów do uprzątnięcia bałaganu pozostawionego przez maszyny!

Czytaj recenzje

Jedną z cudownych rzeczy w Internecie jest szybkość, z jaką ludzie mogą krytykować usługi. W związku z tym, jeśli chcesz mieć najlepsze biuro tłumaczeń 2019, nadszedł czas, aby przeczytać kilka recenzji. Oprócz wyszukiwania ogólnych recenzji agencji lub agencji, które rozważasz użycie, pamiętaj, aby również wyszukać konkretne recenzje. Na przykład, jeśli masz tłumaczenie finansowe, które musi zostać przekonwertowane z angielskiego na hiszpański, wyszukaj "financial translation review" lub "Spanish translation review".

Komunikuj się

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze tłumaczenie, porozmawiaj ze swoim biurem tłumaczeń! Nie tylko wyślij im swój dokument, ale podziel się szczegółami dotyczącymi jego przeznaczenia, kto będzie go czytał i dlaczego, jaki jest etos Twojej firmy, dlaczego wybrałeś język docelowy (języki docelowe) i tak dalej. Dzieląc się tymi wszystkimi informacjami, dajesz tłumaczowi o wiele więcej do pracy. Może on wtedy przetłumaczyć dokument, mając na uwadze jego przeznaczenie i odbiorców, co może pomóc w zapewnieniu, że tłumaczenie jest dla nich idealnie dopasowane.

tłumacz

Zwróć uwagę na lokalizację

Pamiętaj, aby znaleźć biuro tłumaczeń, które oprócz usług tłumaczeniowych oferuje również usługi lokalizacyjne. Tłumaczenie przekształca jeden język na inny, natomiast lokalizacja idzie o krok dalej. Identyfikuje ona wszystkie części dokumentu, które nie są odpowiednie dla docelowych odbiorców. Może to być wszystko, od odniesień do kultury popularnej, które nie będą zrozumiałe, po obrazy, które zostaną uznane za obraźliwe z powodów religijnych.

Lokalizacja jest cenną usługą, która uchroniła wiele firm przed żenującymi błędami i niezręcznymi sytuacjami, w których mogłyby się znaleźć. W związku z tym, jeśli szukasz najlepszej usługi tłumaczeniowej w 2019 roku, grilluj agencję na temat ich referencji lokalizacyjnych przed ich wyznaczeniem.

Nie bój się barteru

Zawsze warto poprosić o zniżkę! Możesz nie dostać jednego, ale jeśli nie poprosisz, nie dostaniesz, jak mówi powiedzenie. Jest bardziej prawdopodobne, że otrzymasz rabat za dużą ilość pracy, więc jeśli masz przyszłe potrzeby tłumaczeniowe, porozmawiaj z biurem o wszystkich naraz. Będziesz wtedy w lepszej pozycji, aby zapytać, czy jest jakieś pole manewru, jeśli chodzi o cenę.

Ostateczne przemyślenia

Twoja firma zasługuje na najlepsze usługi tłumaczeniowe. Dzięki tym szybkim i łatwym do wdrożenia rozwiązaniom, właśnie to może mieć.