Post

10 najlepszych cytatów do następnej prezentacji biznesowej

Joseph Roux powiedział: "Dobry cytat jest diamentem w ręku człowieka dowcipnego i kamykiem w ręku głupca". Zgadzamy się z nim, ponieważ właściwy cytat może nadać ton Twojej prezentacji biznesowej i doprowadzić Cię do sukcesu. Mamy więc dla Ciebie garść diamentów. Zebraliśmy dziesięć najlepszych cytatów, które możesz wykorzystać w swojej następnej prezentacji. Oprócz tego przygotowaliśmy listę wskazówek, jak wykorzystać cytaty we właściwy sposób!

Jak wybrać cytat

Według Henry'ego Forda: "Biznes, który nie zarabia nic poza pieniędzmi, to kiepski biznes".. Ładne słowa, ale dlaczego umieściliśmy je na naszej liście cytaty z prezentacji biznesowych? Po pierwsze, cytat ten jest krótki. Jeśli będziesz używać długich i skomplikowanych cytatów, słuchacze mogą nie zrozumieć, o co Ci chodzi. Czasami długi cytat może wyglądać dobrze, ale tylko wtedy, gdy czyta się go po cichu. Spróbuj go wymówić, a zobaczysz różnicę, ponieważ krótkie i proste cytaty są o wiele lepsze od długich. Przy okazji zasada "im krótszy, tym lepszy" dotyczy nie tylko cytatów - odnosi się ona do całego tekstu prezentacji. Dbaj o prostotę, a Twoi słuchacze będą mniej zmęczeni ilością informacji.

Jeszcze kilka słów o przydatności. Cytat musi mieć sens w ramach prezentacji biznesowej, a zdanie Henry'ego Forda jest tego doskonałą ilustracją. Nie twierdzimy, że jest ono uniwersalne, ale z łatwością można je dopasować do niemal każdej prezentacji. Oto kolejny dobry przykład Alberta Einsteina: "Staraj się nie stać się człowiekiem sukcesu, ale raczej postaraj się stać się człowiekiem wartości". Podsumowując, przy wyborze cytatu należy kierować się trzema głównymi zasadami: musi być krótki, jasny i trafny.

Jak używać cytatów w prezentacji?

Najlepszą techniką budowania wiarygodności podczas prezentacji biznesowej jest rozpoczęcie prezentacji od cytatu. Umieszczenie cytatu na początku prezentacji pomaga przyciągnąć uwagę słuchaczy. Na przykład, dlaczego nie zacytować Marka Twaina który powiedział, że "Tajemnicą sukcesu jest zacząć"? Cytat ten jest zgodny z zasadami, które opisaliśmy w poprzednim akapicie, i brzmi jak dobry wstęp do prezentacji biznesowej.

Wszystko się zgadza, ale to nie znaczy, że możesz użyć cytatu tylko na dwóch pierwszych slajdach. Nie krępuj się dodawać go na każdym slajdzie, dopóki jest on związany z Twoim tematem! Oto krótka lista rzeczy do zrobienia:

 • Znajdź cytat lub wybierz jeden z cytatów zamieszczonych w naszym artykule;
 • Wybierz odpowiednie "miejsce" dla swojego cytatu - musi on mieć sens w danym kontekście;
 • Przygotowując się do prezentacji, upewnij się, że poprawnie zapisałeś cytat;
 • W trakcie prezentacji nie zapomnij podać słuchaczom nazwiska osoby, na którą się powołujesz. Możesz też podać dodatkowe informacje, jeśli autor nie jest wystarczająco znany. Następnie należy przedstawić cytat w taki sposób, aby pasował do myśli przewodniej. Można nawet zapisać go na specjalnej kartce i wyjaśnić słuchaczom związek między tematem a cytatem.

Jakich narzędzi używać do szukania cytatów?

Żyjemy w dobie nowoczesnych technologii, więc nie musisz iść do biblioteki i spędzać godzin na czytaniu różnych książek w poszukiwaniu odpowiednich cytatów. Po pierwsze, możesz skorzystać z tych genialne cytaty z prezentacji biznesowych o których mowa w tym artykule. Jeśli to nie wystarczy, możesz skorzystać z poniższych narzędzi:

 • "Forbes Quotes;
 • The Quote Garden (Ogród cytatów);
 • BrainyQuote.

Forbes jest szczególnie przydatny, gdy szukasz cytaty z prezentacji biznesowych. Zapoznaj się z tym cytatem, znaleźliśmy go tam: "Podstawowym atutem każdej firmy jest jej organizacja". Słowa te należą do Williama Feathera.

[subscription_form]

The Quote Garden i BrainyQuote są bardziej uniwersalne, ale nadal bardzo przydatne. Na przykład to drugie źródło podało nam cytat z Steve'a Jobsa: "Wielkie rzeczy w biznesie nigdy nie są robione przez jedną osobę. Robi je zespół ludzi".

Więcej cytatów dla Ciebie

Wiesz już, jak samodzielnie szukać dobrych cytatów i jakich narzędzi używać, aby proces śledzenia przebiegał sprawnie. Chcielibyśmy jednak przedstawić Ci jeszcze kilka innych cytaty na początek prezentacji biznesowej:

 • Sukces nie ma tajemnic. Jest on wynikiem przygotowań, ciężkiej pracy i wyciągania wniosków z porażek.. - Colin Powell;
 • Zadowolony klient to najlepsza ze wszystkich strategii biznesowych. - Michael LeBoeuf;
 • Nie można odnieść sukcesu w biznesie, nie podejmując ryzyka. To naprawdę takie proste. - Adena Friedman;
 • Zbuduj coś, co pokocha 100 osób, a nie coś, co w pewnym sensie spodoba się milionowi osób. - Brian Chesky;
 • Jest wiele złych powodów, dla których warto założyć firmę. Ale jest tylko jeden dobry, uzasadniony powód i myślę, że wiecie, jaki: jest nim chęć zmieniania świata. - Phil Libin.
Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"

Mądre posługiwanie się cytatami

Dzięki mocnemu i trafnemu cytatowi możesz zainspirować słuchaczy i sprawić, że zapamiętają Twoją prezentację biznesową. Jest to również dobry sposób na poprawienie swojego wizerunku - powołanie się na sławną osobę na początku jest o wiele lepsze niż przedstawienie się w kilku słowach. Wystarczy wybrać odpowiednie cytaty i mądrze je wykorzystać, a Twoja prezentacja stanie się czymś więcej niż tylko zbiorem zwykłych faktów i przewidywań.